Home FAQ

FAQ

by Mariusz
CZY MY SIĘ ZNAMY?

Jeśli czytujesz blogi podróżnicze możesz nas kojarzyć z bloga https://ourlittleadventures.pl. Zdarza się nam również występować w roli eksperta od podróży z dziećmi w programach TV lub radio.

JAKIE MACIE DOŚWIADCZENIE W ORGANIZACJI WYPRAW?

Od zawsze podróżujemy na własną rękę, przeważnie w formie trampingu. Naszym doświadczeniem w organizacji programu wyjazdu, mieszkania, transportu itd. postanowiliśmy się podzielić z Wami. Wcześniej organizowaliśmy niekomercyjne wyjazdy dla najbliższych znajomych, których opinie były również jednym z powodów założenia Moona

CZY DZIAŁACIE LEGALNIE?

Tak jesteśmy biurem podróży w rozumieniu polskiego i europejskiego prawa. Mamy odpowiedni wpis w rejestrze Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod numerem: 2173

DLA KOGO SĄ WASZE WYJAZDY?

Nie mamy żadnych ograniczeń. Nasz najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku. Udzielamy Wam rzetelnych informacji przed wyjazdem, tak żebyście mogli sami zdecydować czy to dla Was. Dzięki takiemu indywidualnemu podejściu mamy pewną gwarancję, że Wasze oczekiwania spotkają się z naszymi.

CZY SĄ PLANOWANE INNE KIERUNKI?

Nasze wyprawy to nasze doświadczenia. Nigdy nikogo nie wysłaliśmy w ciemno i nigdy nie wyślemy. Dlatego proponujemy te kierunki, które bardzo dobrze znamy. Dodatkowo staramy się aby nasi piloci mieszkali w kraju, który odwiedzacie, tak żeby mogli się z Wami dzielić tym co jest codziennością a niekoniecznie jest opisane w przewodniku.

CZY CENA WYPRAWY OBEJMUJE CENĘ BILETU LOTNICZEGO?

Nie, ponieważ ceny biletów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czasami warto poczekać chwilę i kupić 50% taniej, a czasem nie ma wyjścia i kupujemy bilety za normalną kwotę. Mamy świadomość, że to czasami cena biletu skłania Was do wyjazdu.

KTO DECYDUJE O ZAKUPIE BILETU?

Decydujecie zawsze Wy, ale czekamy maksymalnie na 7 dni przed wyjazdem. Wtedy też kupujemy za taką ceną jak są.

CZY MOŻECIE KUPIĆ ZA MNIE BILET?

Jasne, w 90% przypadków tak właśnie robimy. Wtedy też zwracacie nam koszt biletu.

CZY PROGRAM WYJAZDU MOŻE SIĘ ZMIENIĆ?

Sztywne punkty programu nie ulegają zmianie. Nasze wyprawy są głównie dla Was, nie chcemy Was zamęczać ani nie chcemy Was zanudzać. Mówicie nam, że na dziś macie dość, my mówimy ok. Chcecie więcej my mówimy ok.

CZY JEST ZNIŻKA DLA DZIECI?

Tak dzieci do 2 roku życia mają wyprawę za darmo. Dzieci powyżej 2 a poniżej 7 roku życia płacą 50% kosztów wyjazdu.

CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ W KAŻDEJ CHWILI?

Tak, możesz zrezygnować w każdej chwili. Im później rezygnujesz tym ponosisz wyższe koszty rezygnacji. Jeśli kupiliśmy Ci bilet to jego koszt nie podlega zwrotowi.

CZY MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ UBEZPIECZENIEM?

Nie, nie musisz. Na podstawie umowy z naszym ubezpieczycielem oferujemy Ci dość bogate ubezpieczenie w standardzie, które jest w cenie wyprawy. Możesz jednak zawsze sam się od ubezpieczyć, nie zmniejsza to jednak kosztów wyprawy.

JAK MAM ZAREZERWOWAĆ WYPRAWĘ?

Każda wyprawa w swoim opisie ma wskazane dostępne terminy. Po naciśnięciu na interesujący Cię termin zostaniesz przekierowany do formularza google, który należy uzupełnić. Dalej to już będziemy się kontaktować mailowo lub telefonicznie.

JAK DUŻE SĄ GRUPY?

Nie przekraczamy liczby 6 uczestników. Wychodzimy z założenia, że ma być to przygoda a nie wycieczka szkolna.

JAK SIĘ SPAKOWAĆ NA WASZĄ WYPRAWĘ?

W zależności od rodzaju wyprawy otrzymasz od nas szczegółowe informacje co warto zabrać ze sobą, a co na 100% pozostawić w domu.