Hit Enter to search or Esc key to close

Najczęściej zadawane pytania

Jest duża szansa, że trafiłeś do nas ponieważ  kojarzysz nas z bloga https://ourlittleadventures.pl. Zdarza się nam również występować w roli eksperta od podróży z dziećmi w programach TV lub radio.

Komercyjnie wyjazdami zajmujemy się od dwóch lat. Dwa lata doświadczenia i masę uśmiechniętych twarzy świadczą o tym, że robimy to dobrze, a przede wszystkim z sercem. 
Od zawsze podróżujemy na własną rękę, przeważnie w formie trampingu. Naszym doświadczeniem, w organizacji wyjazdu, ogarnięcia mieszkania, transportu itd. postanowiliśmy się podzielić z Wami. Wcześniej organizowaliśmy niekomercyjne wyjazdy dla najbliższych znajomych, których opinie były również jednym z powodów założenia Moona

Tak jesteśmy biurem podróży w rozumieniu polskiego i europejskiego prawa. Mamy odpowiedni wpis w rejestrze Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod numerem: 2442

Nie mamy żadnych ograniczeń. Nasz najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku, najstarszy 78 lat. Udzielamy Wam rzetelnych informacji przed wyjazdem, tak żebyście mogli sami zdecydować czy to dla Was. Dzięki takiemu indywidualnemu podejściu mamy pewną gwarancję, że Wasze oczekiwania spotkają się z naszymi.

Nasze wyprawy to nasze doświadczenia. Nigdy nikogo nie wysłaliśmy w ciemno i nigdy nie wyślemy. Dlatego proponujemy te kierunki, które bardzo dobrze znamy. Dodatkowo staramy się aby nasi piloci mieszkali w kraju, który odwiedzacie, tak żeby mogli się z Wami dzielić tym co jest codziennością a niekoniecznie jest opisane w przewodniku.
Nie, ponieważ ceny biletów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czasami warto poczekać chwilę i kupić 50% taniej, a czasem nie ma wyjścia i kupujemy bilety za normalną kwotę. Mamy świadomość, że to czasami cena biletu skłania Was do wyjazdu.

Decydujecie zawsze Wy, ale kupić bilet trzeba najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem. 

Jasne, w 90% przypadków tak właśnie robimy. Wtedy też zwracacie nam koszt biletu.

Nasze wyprawy są głównie dla Was, nie chcemy Was zamęczać ani nie chcemy Was zanudzać. Mówicie nam, że na dziś macie dość, my mówimy ok. Chcecie więcej my mówimy ok.
W wyprawach gdzie pogoda jest mniej stabilna to często ona zmusza nas do zmiany planów.

Tak dzieci do 2 roku życia mają wyprawę za darmo (z pewnymi wyjątkami). Dzieci powyżej 2 roku życia a poniżej 7 roku życia płacą 50% kosztów wyjazdu.

Tak, możesz zrezygnować w każdej chwili. Im później rezygnujesz tym ponosisz wyższe koszty rezygnacji. Jeśli kupiliśmy Ci bilet to jego koszt nie podlega zwrotowi.
Covid19 zmienił podróżowanie, dlatego jeśli wystąpią nagle obostrzenia, które nie były znane w momencie zakupu wyprawy zwracamy wam całą kwotę wyprawy. Zwrot kosztów biletu lotniczego zależy wtedy od linii lotniczej.

Nie, nie musisz. Na podstawie umowy z naszym ubezpieczycielem oferujemy Ci dość bogate ubezpieczenie w standardzie, które jest w cenie wyprawy. Możesz jednak zawsze sam się do ubezpieczyć, nie zmniejsza to jednak kosztów wyprawy.

Wybierasz kierunek, miasto wylotu i termin. Następnie dokonujesz rezerwacji. Potwierdzasz zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Wypraw i wpłacasz zaliczkę. 
Dostajesz wszystkie dokumenty mailowo. 

Nie przekraczamy liczby 6 uczestników. Wychodzimy z założenia, że ma być to przygoda a nie wycieczka szkolna. Najlepiej udają nam się wyprawy gdzie leci z nami grupa znajomych. 

W zależności od rodzaju wyprawy otrzymasz od nas szczegółowe informacje co warto zabrać ze sobą, a co na 100% pozostawić w domu.